Devon is trying to find the unit price on a six pack of drinks on sale for $2.99 his sister said that a price each drink would cost just over $2 is she correct and how do you know if she is not how would Devon sister find the correct price

1

Jawapan

2016-01-06T03:17:46+08:00

Ini Jawapan Diperakui

×
Jawapan diperakui mengandungi maklumat yang boleh dipercayai dan diharapkan yang dijamin dipilih dengan teliti oleh sepasukan pakar. Brainly mempunyai berjuta-juta jawapan berkualiti tinggi, semuanya disederhanakan dengan teliti oleh ahli komuniti kami yang paling dipercayai, tetapi jawapan diperakui adalah terbaik di kalangan terbaik.
$2.99 for a six pack drinks

each drink
= 2.99 / 6
= 0.498

0.498 rounded to 0.50 which is 50 cents