Jawapan

Jawapan Paling Bijak!
2016-09-21T20:59:42+08:00
Harga 1 kg buah duku ialah rm 4

1 5 1
2016-09-21T22:21:41+08:00
Durian = x
duku = y

2x + y = 18
x - y = 3
x = 3 + y
2(3 + y) = 18
6 + 2y = 18
2y = 12
y = 6

harga bagi 1kg dulu ialah RM6