Jawapan

2015-02-05T15:49:23+08:00

Ini Jawapan Diperakui

×
Jawapan diperakui mengandungi maklumat yang boleh dipercayai dan diharapkan yang dijamin dipilih dengan teliti oleh sepasukan pakar. Brainly mempunyai berjuta-juta jawapan berkualiti tinggi, semuanya disederhanakan dengan teliti oleh ahli komuniti kami yang paling dipercayai, tetapi jawapan diperakui adalah terbaik di kalangan terbaik.
Dalam kehidupan seharian?

Sekarang tengah melancong di Langkawi. Nak beli ole-ole kat kawan-kawan. Bajet untuk ole-ole RM10 je, kawan-kawan ade 7orang. Jadi satu ole-ole yang paling mahal boleh beli berapa harganya? 

n = harga satu oleh-ole
7 = bilangan kawan
RM10 = jumlah duit

n × 7 = 10
n = 10/7
n = 1.42857
harga satu ole-ole paling mahal pun tak boleh lebih RM1.42 

Oh, hari-hari tak melancongkan. Tukarkan cerita kepada nak beli gula-gula.
2015-02-07T12:16:44+08:00

Ini Jawapan Diperakui

×
Jawapan diperakui mengandungi maklumat yang boleh dipercayai dan diharapkan yang dijamin dipilih dengan teliti oleh sepasukan pakar. Brainly mempunyai berjuta-juta jawapan berkualiti tinggi, semuanya disederhanakan dengan teliti oleh ahli komuniti kami yang paling dipercayai, tetapi jawapan diperakui adalah terbaik di kalangan terbaik.
Dpt mnyelesaikan sbarang msalah yg mlibatkan matematik dlm khidupan seharian.
1 4 1