Jawapan

2015-10-04T12:10:58+08:00

Ini Jawapan Diperakui

×
Jawapan diperakui mengandungi maklumat yang boleh dipercayai dan diharapkan yang dijamin dipilih dengan teliti oleh sepasukan pakar. Brainly mempunyai berjuta-juta jawapan berkualiti tinggi, semuanya disederhanakan dengan teliti oleh ahli komuniti kami yang paling dipercayai, tetapi jawapan diperakui adalah terbaik di kalangan terbaik.
14 L 950 ml = 14950 ml
16 L 800 ml = 16800 ml
11 L 250 ml = 11250 ml

isipadu air yang tinggal
= 14950 + 16800 - 11250
= 20500 ml

tukar kepada liter
= 20500 /1000
= 20.5 liter
2015-10-04T12:13:33+08:00

Ini Jawapan Diperakui

×
Jawapan diperakui mengandungi maklumat yang boleh dipercayai dan diharapkan yang dijamin dipilih dengan teliti oleh sepasukan pakar. Brainly mempunyai berjuta-juta jawapan berkualiti tinggi, semuanya disederhanakan dengan teliti oleh ahli komuniti kami yang paling dipercayai, tetapi jawapan diperakui adalah terbaik di kalangan terbaik.
Kandungan Air di dalam bekas
= 950ml "bahagi" 1000
= 0.95 + 14
= 14.95L

Kandungan air yang aflin ada 
= 0.8ml "bahagi" 1000
= 0.8 + 16
= 16.8L

Kandungan air yang kamal ada'
= 250ml "bahagi" 1000
= 0.25 + 11
= 11.25L

Kandungan air ddlam bekas
= 14.95L + 16.8L - 11.25L
= 20.5 Liter

1 5 1
maaf, tanya. kamal menuang keluar air dari bekas itu, kan?
:V dah tukar .. tersilap tadi :3 huhu